![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Зі щоденника Костянтина Самбурського (1867–1934), українського краєзнавця, псаломщика, у 1925 р. – мешканця села Гужівка тепер Прилуцького району Чернігівської області:
Уночі і вранці йшов дощ. У храм не ходив.
Вважаю за потрібне відзначити нове явище, або потворну моду в Ніжині: більшість чи дуже багато жінок високо підстриглися, з вистриженими потилицями і з непокритими головами, а декотрі в такому вигляді з цигарками в зубах ходять містом. Багато підстрижених жінок і дівчат в установах. Мені та й, гадаю, багатьом, бридко бачити стрижених жінок і дівчат, і що цим хочуть показати ніжинські жінки? Дуже вродливі дівчата спотворили свою красу вистриженими потилицями, чи це мода?
Монети, взяті у Припутнях у Пелагеї Шустової, всі римські. Майже всі, або більшість за типом або штампом – ранні монети. Всі монети з різними портретами. Монети дуже добре збереглися. Тільки на одній монеті зворотний бік стертий. Для нумізмата монети – цікавий матеріал. Мені в Шустів сказали, що в хуторі, де знайшли скарб, у брата Шуста є ще монети, знайдені там, де знайдено і ці монети. Днями я гадаю вирушити на хутір.
Три рази дзвонять частішими ударами на сход. Сход про ліс. На сході ухвалили запросити землеміра, який би склав план лісу, зазначивши, скільки й де будівельного лісу, порубу і галявин. Лісова комісія доповіла, що рожнівці й максимівці крадуть ліс. Під час сходу з Ічні прибули нові піонери із прапорами та піснями. Біля виконкому піонери проспівали «Інтернаціонал». Делегат, який прибув разом із піонерами, виголосив чудову промову про значення організації піонерів, закликав віддавати дітей до піонерської організації і т. ін.
(запис передатовано відповідно до григоріанського календаря)
Ілюстрація: західні тренди жіночих стрижок 1920-х рр. Колаж з ресурсу mediakron.bc.edu.
